Metodyka

Aplikacja Rewelacja – Perfect English Grammar

Aplikacja Rewelacja – Perfect English Grammar

Perfect English Grammar nie jest typową aplikacją. To strona poświęcona angielskiej gramatyce. Możemy znaleźć tam genialne ćwiczenia pozwalające przećwiczyć najróżniejsze czasy i konstrukcje. Generalnie jest to skarbnica pomysłów i materiałów.

Perfect English Grammar – co oferuje?

Przede wszystkim ćwiczenia gramatyczne, które można wykonać online i natychmiast sprawdzić. W wersji online odpowiedź należy wpisać samodzielnie, a następnie kliknąć „check” aby sprawdzić czy jest poprawna. Jeżeli zapiszemy jakiś wyraz błędnie (spelling mistake) przykład zostanie oznaczony jako źle wykonany.

Dzięki temu strona ta jest idealna dla samouków, można ją z czystym sumieniem polecać uczniom do samodzielnej pracy. Zaznaczę jednak, że ćwiczenia nie należą do najtrudniejszych więc na wyższym poziomie się nie sprawdzą. Pozwolą natomiast dobrze wyćwiczyć pewne schematy i zapamiętać najważniejsze zasady gramatyczne. Zdecydowanie jest to hit wśród moich uczniów.

Dodatkowo każde ćwiczenie możecie pobrać w pdf i wykorzystać na lekcjach w dowolnej formie. Jeśli dysponujemy projektorem, ćwiczenia online można wykonać wraz z uczniami w trakcie zajęć.

PEG
PEG

Co jeszcze warto sprawdzić?

Zachęcam do zapoznania się z sekcją „free explanations”, gdzie znajdziemy proste i krótkie objaśnienia gramatyki. Do gustu przypadły mi także „infographics”.

Czy gramatyki można uczyć na lekcjach języka zawodowego?

Oczywiście, że tak! Zezwala na to podstawa programowa, która informuje nas, że uczeń powinien „posługiwać się zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych), umożłiwiających realizację zadań zawodowych”.

Pamiętajcie tylko, że warto dokładnie przemyśleć, które zagadnienia gramatyczne są przydatne w danym zawodzie. W przypadku osób zajmujących się sprzedażą warto przećwiczyć czas teraźniejszy prosty tak, aby bez problemu przedstawiły ofertę firmy (wyrażenia typu: we offer, we produce, we sell etc). Nie ma sensu lekcji języka zawodowego zamieniać w studium nad gramatyką.

Inne rewelacyjne aplikacje

Zapraszam Was do innych wpisów: The Teacher’s Corner, Festisite, słowniki online, John’s ESL

Back To Top