Materiały

IT TEDTalks – lekcja dla informatyków.

IT TEDTalks – lekcja dla informatyków.

IT TEDTalks – lekcja dla informatyków to moja kolejna propozycja dla Was.

O tym, jak korzystać z filmów TEDTalks na zajęciach języka specjalistycznego pisałam już tutaj.

Jeśli choć raz skorzystaliście z TED na zajęciach, wiecie, że warto. Mogą być świetnym wstępem, ale można też zbudować na nich całą lekcję.

Karta pracy

Dzielę się z Wami szybką i przyjemną kartą pracy o przyszłości czipów komputerowych. W mojej grupie zrobienia zadań zajęło 45 minut, choć oczywiście wszystko zależy od chęci i możliwości kursantów.

Znajdziecie tam 2 zadania rozgrzewkowe oraz 11 pytań do filmu. Pamiętajcie, że TEDTalk można oglądać z napisami. Jest to pomocna opcja w grupach, które czują się słabsze językowo. Czasami warto film odtworzyć dwa razy – najpierw bez karty pracy, dla zapoznania się i wyłapania ogólnego tematu; a potem już po to żeby wyszukać szczegółowe informacje.

Film

Cała karta dotyczy tego nagrania. Link znajdziecie także w karcie pracy w wersji dla nauczyciela. Nagranie trwa około 12 minut.

Materiały

Karta pracy dla nauczyciela jest do pobrania ==>tutaj<==

Karta pracy dla ucznia jest do pobrania ==>tutaj<==

2 thoughts on “IT TEDTalks – lekcja dla informatyków.

  1. Rewelacyjny pomysł wykorzystania TEDtalks do nauki angielskiego. Już jakiś czas temu National Geographic Learning wydał podręcznik Keynote z ćwiczeniami bazującymi na nagraniach z TEDtalks.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back To Top