Materiały

Business English Worksheets – home office & team work

Business English Worksheets – home office & team work

Business English Worksheets – home office & team work to karty pracy, które stworzyłam z myślą o moich dorosłych, biznesowych kursantach. Potrzebowałam materiałów, które pozwolą odejść od lekcji naszpikowanych specjalistycznym słownictwem za to dadzą szansę na przećwiczenie umiejętności mówienia, ale też sprawdzą pomysłowość uczniów.

Karty

Dzielę się dzisiaj dwoma kartami dotyczącymi pracy zespołowej oraz pracy w systemie „home office”. Każda karta zawiera zdjęcie i zestaw pytań do niego oraz zagadkę, którą nazwałam „brain teaser”.

Jak korzystać?

Na początku kursant przygląda się fotografii i odpowiada na pytania umieszczone w ramce. Jeśli prowadzimy zajęcia z grupą, każda osoba może odpowiedzieć na inne pytanie. Jeśli wywiąże się dyskusja – tym lepiej 🙂 Następnie przechodzimy do „brain teaser”, w którym kursant proszony ma za zadanie przedstawienie innej niż sugerowana interpretacji zdjęcia. Chodzi o to żeby uczeń myślał nieszablonowo i potrafił dokonać własnej analizy.

Do kart dołączone są notatki dla nauczyciela, gdzie znajdziecie możliwe interpretacje zdjęć.

KARTA HOME OFFICE

KARTA TEAM WORK

NOTATKI DLA NAUCZYCIELA

English summary

Here are Business English Worksheets – home office & team work. They are perfect for Business English classes but can be used with teenage students as well. Each worksheet contains a photo, a short list of questions related to the photo and a brain teaser.

HOME OFFICE

TEAM WORK

TEACHER’S NOTES

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top