Ćwiczenia z mówienia na lekcji języka zawodowego. Technik ekonomista.
Materiały

Ćwiczenia z mówienia na lekcji języka zawodowego. Technik ekonomista.

Ćwiczenia z mówienia na lekcji języka zawodowego. Technik ekonomista.

O tym, że lekcje języka zawodowego są idealną okazją do ćwiczeń ze speakingu nie trzeba chyba wspominać. Mamy wiele możliwości – scenki, case study, czy, ostatnio tak bardzo przeze mnie promowane, zestawy maturalne. Więcej na ten temat znajdziecie =>> tutaj <<=.

Prezentacja zamiast zestawu.

Dziś proponuję Wam gotowe materiały, które pozwolą przećwiczyć opis zdjęcia ( drugie zadanie na maturze ustnej), ale tym razem w formie prezentacji multimedialnej. Znajdziecie w niej 7 zdjęć, a do każdej fotografii dodatkowo umieściłam 2 pytania. Myślę, że taka forma umożliwi wykorzystanie ćwiczeń również na zajęciach Business English z osobami dorosłymi.

Zależało mi, aby zdjęcia kojarzyły się z ekonomią i biznesem, ale prezentowały różne aspekty zawodu technika ekonomisty. Są to min. prace biurowe, spotkania, szkolenia, prezentacje produktu. Starałam się dobrać pytania do zdjęć w taki sposób, aby się nie powtarzały i wymagały użycia różnorodnego słownictwa.

Jak to zrobić?

Wystarczy pobrać =>> tutaj <<= prezentację. Przeprowadźcie ćwiczenie tak, jak Wam jest wygodniej. Uczniowie mogą opisywać zdjęcia indywidualnie lub pracować w zespołach, można poprosić uczniów o natychmiastowy opis fotografii, lub dać im czas na zastanowienie.

Konkurs dla uczniów.

Jeśli macie ochotę nieco urozmaicić lekcję, proponuję przeprowadzić szybki konkurs. Wygrywa ta osoba, która w opisie zdjęcia wykorzysta największą ilość branżowego słownictwa. Nagroda? Plusik za aktywność, dodatkowa „enka”, a może nawet ocena? U mnie najlepiej sprawdza się możliwość zdobycia dodatkowej „enki” – czyli nieprzygotowania. Jeśli jeszcze nie próbowaliście grać w ten sposób, serdecznie polecam. Na pewno warto spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top