Flash on English - recenzja i lekcja dla budowlańców do pobrania
Materiały

Flash on English – recenzja i lekcja dla budowlańców do pobrania

Kiedy zaczynałam uczyć JOZ w branży budowlanej nie było ani jednej pozycji na rynku wydawniczym dedykowanej tej branży. W rezultacie materiały przygotowywałam sama. Całe lata zajęło mi znalezienie  takiego podręcznika, który spełniałby moje oczekiwania. Chciałam książki, która byłaby na odpowiednim poziomie językowym, pozwalałaby na realizację choćby niektórych zagadnień z podstawy programowej i miała atrakcyjną cenę. I udało się to, kiedy zupełnie przypadkiem trafiłam na serię wydawniczą Flash on  English wydawnictwa ELI Publishing, w Polsce dostępne dzięki  swojemu dystrybutorowi, wydawnictwu Et toi. Zachwyt nad tą serią z czasem przerodził się we współpracę w wydawnictwem Et toi, a jej rezultatem są materiały dołączone do książki.

Wystarczy przyjrzeć się wymienionym podręcznikom, żeby przekonać się, że nie jestem stronnicza.

Flash on English to obecnie seria 8 książek:

– Busienss Converstaion
– Commerce
– Construction
– Cooking, catering & reception
– Nursing
– Tourism
– Transport & logistics
– Mechanics & electronics

Skorzystać mogą min. nauczyciele w szkołach budowlanych, ekonomicznych, hotelarskich, gastronomicznych, mechanicznych, elektronicznych, elektrycznych, obsługi turystycznej, logistycznych. Znajdziecie również coś dla przyszłych logistyków, handlowców, specjalistów od reklamy, a nawet kucharzy.

Czego możemy się spodziewać? Poziomu A2/B1, bogatej tematyki, przejrzystej organizacji książki, tekstów z zadaniami,  glosariuszy. Artykułu są ciekawe i ładnie zilustrowane, idealnie nadadzą się także jako materiał dodatkowy do innych kursów. Seria Flash on English nie uczy gramatyki. Cena oscyluje w okolicach 30zł, więc jest niezwykle atrakcyjna.

Na stronie wydawnictwa można znaleźć podglądowe rozdziały, w tym spis treści, co na pewno ułatwi podjęcie decyzji o zakupie podręcznika. Tak było w moim przypadku. Dziś jestem w posiadaniu 6 książek z serii i każdą z nich uważam za doskonałą.

Przydatne linki

Podstrona wszystkich podręczników do JOZ od ELI i Et toi.

https://www.ettoi.pl/jezyk-angielski-jezyk-angielski-w-pracy-zawodowej-esp-c-442_54_199.html

Ponieważ jestem zwolenniczką łączenia kształcenia zawodowego z ogólnym, od wielu lat łączę lekcje JOZ z przygotowaniem do matury. Kiedy tylko Flash on English zagościło u mnie na stałe, stworzyłam całą serię materiałów, które pozwalają na przećwiczenia słownictwa zawodowego w formie zadań pojawiających się na maturze ustnej i pisemnej. Obecnie znajdziecie wszystkie stworzone przeze mnie materiały na płytach CD dołączanych do podręczników Flash on English. Za zgodą wydawnictwa Et toi prezentuję Wam dzisiaj niewielką próbkę 🙂

Uwaga: materiały  powstały do 6 książek i nie obejmuję Nursing oraz Business Conversation.

Zapraszam na stronę wydawnictwa Et toi www.ettoi.pl

Lekcja do pobrania znajduje się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top