Flash on English - recenzja i lekcja dla budowlańców do pobrania
Materiały

Flash on English – recenzja i lekcja dla budowlańców do pobrania

Kiedy zaczynałam uczyć JOZ w branży budowlanej nie było ani jednej pozycji na rynku wydawniczym dedykowanej tej branży. W rezultacie materiały przygotowywałam sama. Całe lata zajęło mi znalezienie  takiego podręcznika, który spełniałby moje oczekiwania. Chciałam książki, która byłaby na odpowiednim poziomie językowym, pozwalałaby na realizację choćby niektórych zagadnień z podstawy programowej i miała atrakcyjną cenę. I udało się to, kiedy zupełnie przypadkiem trafiłam na serię wydawniczą Flash on  English wydawnictwa ELI Publishing, w Polsce dostępne dzięki  swojemu dystrybutorowi, wydawnictwu Et toi. Zachwyt nad tą serią z czasem przerodził się we współpracę w wydawnictwem Et toi, a jej rezultatem są materiały dołączone do książki.

Wystarczy przyjrzeć się wymienionym podręcznikom, żeby przekonać się, że nie jestem stronnicza.

Flash on English to obecnie seria 8 książek:

– Busienss Converstaion
– Commerce
– Construction
– Cooking, catering & reception
– Nursing
– Tourism
– Transport & logistics
– Mechanics & electronics

Skorzystać mogą min. nauczyciele w szkołach budowlanych, ekonomicznych, hotelarskich, gastronomicznych, mechanicznych, elektronicznych, elektrycznych, obsługi turystycznej, logistycznych. Znajdziecie również coś dla przyszłych logistyków, handlowców, specjalistów od reklamy, a nawet kucharzy.

Czego możemy się spodziewać? Poziomu A2/B1, bogatej tematyki, przejrzystej organizacji książki, tekstów z zadaniami,  glosariuszy. Artykułu są ciekawe i ładnie zilustrowane, idealnie nadadzą się także jako materiał dodatkowy do innych kursów. Seria Flash on English nie uczy gramatyki. Cena oscyluje w okolicach 30zł, więc jest niezwykle atrakcyjna.

Na stronie wydawnictwa można znaleźć podglądowe rozdziały, w tym spis treści, co na pewno ułatwi podjęcie decyzji o zakupie podręcznika. Tak było w moim przypadku. Dziś jestem w posiadaniu 6 książek z serii i każdą z nich uważam za doskonałą.

Przydatne linki

Podstrona wszystkich podręczników do JOZ od ELI i Et toi.

https://www.ettoi.pl/jezyk-angielski-jezyk-angielski-w-pracy-zawodowej-esp-c-442_54_199.html

Ponieważ jestem zwolenniczką łączenia kształcenia zawodowego z ogólnym, od wielu lat łączę lekcje JOZ z przygotowaniem do matury. Kiedy tylko Flash on English zagościło u mnie na stałe, stworzyłam całą serię materiałów, które pozwalają na przećwiczenia słownictwa zawodowego w formie zadań pojawiających się na maturze ustnej i pisemnej. Obecnie znajdziecie wszystkie stworzone przeze mnie materiały na płytach CD dołączanych do podręczników Flash on English. Za zgodą wydawnictwa Et toi prezentuję Wam dzisiaj niewielką próbkę 🙂

Uwaga: materiały  powstały do 6 książek i nie obejmuję Nursing oraz Business Conversation.

Zapraszam na stronę wydawnictwa Et toi www.ettoi.pl

Lekcja do pobrania znajduje się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top