Materiały

Hotel frenzy challenge – gra dla branży hotelarskiej.

Hotel frenzy challenge – gra dla branży hotelarskiej.

Hotel frenzy challenge – gra dla branży hotelarskiej to moja najnowsza propozycja dla Was. Z założenia zadanie ma być angażujące, ciekawe i, jak zawsze, nieszablonowe. Uczniowie mają użyć nie tylko swojej wiedzy, ale przede wszystkim wyobraźni. Ćwiczymy life skills i język branżowy jednocześnie.

Lekcja

Przygotowałam prezentację multimedialną, która przedstawia 10 sytuacji mogących wydarzyć się w każdym hotelu. Zadaniem ucznia jest zareagowanie na sytuację i rozwiązanie problemu. Dla osób, które nie mają możliwości skorzystania z projektora udostępniam także plik w formacie pdf.

Jak korzystać?

Przy każdym kolejnym slajdzie możesz dać grupie czas na zastanowienie i przygotowanie odpowiedzi lub poprosić żeby reagowali natychmiast. Jeśli zdecydujesz się na wydrukowanie wersji pdf możesz także podzielić uczniów na grupy i przydzielić im do rozwiązania różne problemy. Jeśli każdy z Twoich podopiecznych dostanie ten sam zestaw zadań do wykonania, uczniowie mogą porównać swoje odpowiedzi.

Myślę, że materiał będzie odpowiedni także dla dorosłych kursantów.

Pobierz prezentację tutaj a format pdf tutaj

English summary

Here’s a ppt presentation and a pdf file with hotel frenzy challenge. You’ll find here 10 situations that may happen in every hotel. Your students’ task is to react to them and solve problems they may encounter. Have fun!

PPT

PDF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top