In company 3.0 ESP series
Materiały

In company 3.0 ESP series – recenzja podręczników Macmillan

Post powstał dzięki uprzejmości wydawnictwa Macmillan.

In company 3.0 ESP series

Długo czekaliśmy aż wydawnictwo Macmillan zagości na rynku podręczników do języka specjalistycznego.  Dziś już jest na nim obecne i to z ofertą skierowaną od razu do kilku zawodów. W serii In company 3.0 ESP series znajdziecie książki dla logistyków (logistics), finansistów (corporate finance), specjalistów od zarządzania łańcuchem dostaw (supply chain management)  osób pracujących w szeroko rozumianej sprzedaży (sales) oraz inwestycjach (investment).

In company 3.0 ESP series powstało na bazie popularnej serii podręczników In company 3.0. Łączy w sobie naukę słownictwa zawodowego z naciskiem na praktyczną komunikację, dlatego nie znajdziecie tutaj zadań typowo gramatycznych.  Możecie za to spodziewać się ćwiczeń ze słuchania i pisania. Wszystkie zadania mają odzwierciedlać realne sytuacje zawodowe i są skonstruowane w taki sposób, aby kursant musiał wykorzystać zarówno swoją wiedzę specjalistyczną, jak i znajomość angielskiego. Każdy podręcznik podzielony jest na rozdziały tematyczne i można je przerabiać pojedynczo, niezależnie od siebie, bądź po kolei, w zależności od potrzeb i oczekiwań ucznia.

Warto zauważyć, że choć książki dotyczą różnych zawodów, to tytuły wzajemnie uzupełniają się np. logistics oraz supply chain management dla osób zajmujących się logistyką, transportem i łańcuchem dostaw.

Autorzy

Uwagę zwracają również sami autorzy serii. Są to osoby doświadczone, utytułowane i znane, pracujące w środowisku, do którego podręczniki tworzą. Wystarczy wspomnieć choćby Ed’a Pegg, który pracuje w London School of English i jest autorem jednego z podręczników do serii In company 3.0.

Każdy podręcznik można kupić w dwóch wersjach: standardowej –  student’s book oraz teacher’s edition.

Warto sprawdzić oficjalną stronę kursu In Compnay 3.0 ESP series ponieważ wydawnictwo udostępnia na niej podglądowe strony, opis kursu oraz spis treści.

Co wyróżnia In company 3.0 ESP series?

Co zatem wyróżnia te podręczniki od pozostałych pozycji dostępnych na rynku wydawniczym? Z pewnością jest to Teacher’s Resource Centre – bogata biblioteka różnorodnych materiałów, które nie tylko ułatwią Wam prace, ale przede wszystkim uatrakcyjnią lekcje.

Dostęp do centrum zasobów otrzymacie po rejestracji na specjalnej platformie. Potrzebny jest do tego kod, który znajdziecie w  podręczniku – kodu można użyć raz i gwarantuje nam on dostęp do materiałów na okres czterech lat. Wszystkie materiały można pobrać. Nie ma możliwości rejestracji bez kodu!

Na jakie materiały możemy liczyć? Notatki dla nauczyciela,  odpowiedzi do zadań, gotowe do druku dodatkowe ćwiczenia , testy sprawdzające wiedzę, nagrania audio, transkrypcje, listy słówek.  Znajdziemy tutaj także Teacher’s Presentation Kit – cyfrową wersję podręcznika. Jednak najważniejsze to nagrania wideo, w których specjaliści  z danej dziedziny wypowiadają się na tematy zgodne z omawianymi w rozdziale problemami.  W podręczniku znajdziecie zdania do każdego filmiku, a więc nasi kursanci będą mieli niepowtarzalną okazję do kontaktu z żywym, prawdziwym językiem w kontekście swojej pracy. Idealne rozwiązanie dla zapracowanych nauczycieli oraz wymagających uczniów.

I mała niespodzianka – podręcznik ucznia również zawiera kod, który gwarantuje dostęp do Student’s Resource Centre, gdzie znajdziemy nagrania audio z transkrypcją, wideo, odpowiedzi do zadań oraz listy słówek. Nie lada gratka dla samouków.

Moja opinia

Dzięki Macmillan Polska miałam możliwość przetestować podręczniki w praktyce i z czystym sumieniem mogę polecić je każdemu nauczycielowi. Spełniły moje oczekiwania nie tylko, co do jakości, ale wręcz przerosły moje oczekiwania jeśli chodzi o wparcie lektora. Żaden z podręczników, z których do tej pory korzystałam nie oferował takiej ilości dodatkowych i bezpłatnych materiałów.

Kolejne zalety to z pewnością poziom, określony przez wydawcę jako B1/B2, a także atrakcyjna cena – 40 zł za podręcznik ucznia oraz 70 zł za podręcznik dla nauczyciela.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zachęcam do odwiedzenia strony Macmillan Polska bądź kontaktu z przedstawicielami wydawnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top