narzędzia
Materiały

Narzędzia – tools. Gotowa lekcja.

Narzędzia

Uczę w technikum budowlanym więc to grzech, że jeszcze nic o narzędziach nie było. Tym razem jednak postanowiłam wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów szkoły zawodowej/branżowej. Wybrałam 15 narzędzi i powstała prosta, przyjemna lekcja, z którą poradzą sobie najmniejsi entuzjaści języka angielskiego.

Co przygotowałam?

Tworząc te materiały musiałam wziąć pod uwagę bardzo ograniczony czas (1 lekcja w tygodniu) oraz fakt, że z nauką w domu bywa różnie… Nie, nie dlatego że uczniowie szkół zawodowych są leniwi czy gorsi od tych z technikum. Oni po prostu pracują 2-3 dni w tygodniu po 8 godzin i czasem trudno im zmotywować się do nauki. Dlatego powstał zestaw ćwiczeń, które młodzież lubi, a które pomogą w zapamiętaniu nazw narzędzi. Oddaję Wam dzisiaj do dyspozycji kartę pracy z obrazkami narzędzi, rozsypankę, wykreślankę, ćwiczenie typu match words oraz słowniczek.

Jak przeprowadzić lekcję?

Proponuję zacząć od karty pracy z obrazkami, które przedstawiają 15 narzędzi. Poprośmy uczniów aby podpisali wszystkie obrazki korzystając ze słownika książkowego. Jeśli nie macie ich w sali, nie zapomnijcie odwiedzić biblioteki szkolnej przed lekcją. W słowniczku podałam najlepsze (moim zdaniem) tłumaczenia. Niektóre narzędzia mogą być jednak problematyczne ze względu na potoczne nazwy. Klucz nastawny to często klucz francuski albo żabka. W Wielkopolsce na poziomice mówimy waserwaga. Być może warto będzie ustalić z grupą już na początku, jakich tłumaczeń mają szukać.

Kolejny krok to oczywiście ćwiczenia utrwalające. Po gotowe materiały kliknijcie niżej. Przyjemnej lekcji!

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Pixabay.

If you want to carry out a lesson about tools – here it is! 15 basic tools and a few exercises to practice 🙂

Karta pracy (recognize the tools) tutaj.

Wykreślanka (find the word) tutaj.

Odpowiedzi do wykreślanki (find the word – answers) tutaj.

Rozsypanka (word scramble) tutaj.

Match words tutaj.

Słowniczek (Polsih -English word list) tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top