narzędzia
Materiały

Narzędzia – tools. Gotowa lekcja.

Narzędzia

Uczę w technikum budowlanym więc to grzech, że jeszcze nic o narzędziach nie było. Tym razem jednak postanowiłam wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów szkoły zawodowej/branżowej. Wybrałam 15 narzędzi i powstała prosta, przyjemna lekcja, z którą poradzą sobie najmniejsi entuzjaści języka angielskiego.

Co przygotowałam?

Tworząc te materiały musiałam wziąć pod uwagę bardzo ograniczony czas (1 lekcja w tygodniu) oraz fakt, że z nauką w domu bywa różnie… Nie, nie dlatego że uczniowie szkół zawodowych są leniwi czy gorsi od tych z technikum. Oni po prostu pracują 2-3 dni w tygodniu po 8 godzin i czasem trudno im zmotywować się do nauki. Dlatego powstał zestaw ćwiczeń, które młodzież lubi, a które pomogą w zapamiętaniu nazw narzędzi. Oddaję Wam dzisiaj do dyspozycji kartę pracy z obrazkami narzędzi, rozsypankę, wykreślankę, ćwiczenie typu match words oraz słowniczek.

Jak przeprowadzić lekcję?

Proponuję zacząć od karty pracy z obrazkami, które przedstawiają 15 narzędzi. Poprośmy uczniów aby podpisali wszystkie obrazki korzystając ze słownika książkowego. Jeśli nie macie ich w sali, nie zapomnijcie odwiedzić biblioteki szkolnej przed lekcją. W słowniczku podałam najlepsze (moim zdaniem) tłumaczenia. Niektóre narzędzia mogą być jednak problematyczne ze względu na potoczne nazwy. Klucz nastawny to często klucz francuski albo żabka. W Wielkopolsce na poziomice mówimy waserwaga. Być może warto będzie ustalić z grupą już na początku, jakich tłumaczeń mają szukać.

Kolejny krok to oczywiście ćwiczenia utrwalające. Po gotowe materiały kliknijcie niżej. Przyjemnej lekcji!

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Pixabay.

 

Karta pracy tutaj.

Wykreślanka tutaj.

Odpowiedzi do wykreślanki tutaj.

Rozsypanka tutaj.

Match words tutaj.

Słowniczek tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top