Sławne budynki - gra.
Materiały

Sławne budynki – gra.

Sławne budynki – gra.

Dziś prezentuję Wam wpis „Sławne budynki – gra.” Pomysł dedykowany zawodom budowlanym, ale sprawdzi się również na języku ogólnym.

Co to jest?

Na pomysł wpadłam, kiedy zaszła konieczność urozmaicenia lekcji powtórkowych w technikum budowlanym. Chciałam czegoś angażującego i atrakcyjnego, ale szybkiego i łatwego w przygotowaniu. Tak powstała gra, którą nazywam „budynki”.

Wybrałam 10 znanych budowli z całego świata i wydrukowałam je na kartkach. Przygotowałam również listę pytań dla moich uczniów i na odwrocie każdej strony z budynkiem wydrukowałam 3 . Następnie każdą kartkę pocięłam na 3 części.

Uczniowie mają przed sobą kartkę odwróconą pytaniami do góry. Jeśli prawidłowo odpowiedzą na pytanie, mogą odwrócić kartkę.

Wygrywa oczywiście ta osoba (zespół), która poprawnie odgadnie najwięcej budowli.

Z powodzeniem można zastosować ten pomysł do wszystkich zawodów, a także na angielskim ogólnym. Narzędzia, akcesoria kosmetyczne, części samochodu? Proszę bardzo!

*Zdjęcia i grafiki z Canva oraz Pixabay.

* Pytania dostosowane do podręcznika Flash of English for Construction. Przygotowałam 20 pytań do 10 zdjęć, co znaczy, że niektóre pytania się powtarzają.

Budynki do ściągnięcia tutaj.

Pytania do ściągnięcia tutaj.

Jeśli szukasz innych pomysłów dla technikum budownictwa zajrzyj tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top