czytanie - strategie egzaminacyjne
Matura

Strategie egzaminacyjne z czytania.

Czytanie – strategie egzaminacyjne

Uwielbiam czytać i uwielbiam zadania z czytania. Można zdobyć tutaj sporo punktów więc lekceważyć ich zdecydowanie nie można 🙂 „Strategie egzaminacyjne z czytania” to jedna z moich ulubionych lekcji.

 

Po co ta lekcja?

Zawsze organizuję przynajmniej jedną lekcję ze strategii, które pomogą młodzieży rozwiązać zadania z czytania. Spora część uczniów radzi sobie doskonale w tego typu zadaniach, ale są też tacy, którzy potrzebują podpowiedzi i wsparcia, i właśnie tutaj przydają się strategie egzaminacyjne z czytania.

Myślę, że materiał może przydać się również uczniom przygotowującym się do egzainu E8.

 

Z czego korzystałam?

Z własnego doświadczenia 😉 A prócz tego przydatne były:

Szukasz innych materiałów o maturze? Zajrzyj tutaj: Matura

 

Materiały

Prezentacja omawiająca 6 strategii. Zawiera ćwiczenia oraz informacje, jakie ćwiczenia z matury należy w danym momencie wykonać.

Ćwiczenie 1 – sławne zadanie z matury w roku 2013, gdzie polecenie było bardzo mylące a samo zadanie oprotestowane przez uczniów. Kopię zadania rozdaję uczniom i proszę żeby je wykonali zgodnie z poleceniem i czekam spokojnie na to, co się stanie 😉

Ćwiczenie 2 – szybkie ćwiczenia na synonimy w tekście.

Ćwiczenie 3 – uzupełnianie luk.

 

Lekcje tę wykorzystałam również jako lekcję otwartą dla nauczycieli języków obcych w mojej szkole. Potrzebujesz scenariusza? Odezwij się do mnie 🙂

One thought on “Strategie egzaminacyjne z czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top