twoja przyszła praca
Materiały

Twoja przyszła praca – gotowa lekcja angielskiego zawodowego dla każdej profesji.

Twoja przyszła praca – gotowa lekcja angielskiego zawodowego dla każdej profesji.

Kolejny prosty sposób na przyjemne zajęcia, nie tylko na języku zawodowym.
Twoja przyszła praca to gotowa lekcja angielskiego zawodowego dla każdej profesji. Moja dzisiejsza propozycja to ćwiczenia z mówienia oparte o zawodowe plany naszych uczniów. Ćwiczenie zostało skonstruowane w taki sposób, aby przećwiczyć zarówno prostą gramatykę, jak i zawodowe słownictwo (czyli delikatnie zahaczamy o business English), a przy tym dodać kursantom pewności siebie.

Oddaję Wam do dyspozycji specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną, w której znajdziecie 7 prostych pytań:

  • What do you want from a job?
  • Why did you choose this profession?
  • Is formal education important in your profession?
  • What qualities are needed in your profession?
  • What skills are needed in your profession?
  • Are health and safety regulations important in your profession?
  • Where would you like to work?
Jak skorzystać z materiałów?

Słowo “profession” pojawia się celowo. Dzięki temu prezentacji można użyć z każdym kursantem, bez względu na zawód, który wykonuje. Oczywiście można tutaj dokonać korekty.

Kolejne pytania pojawiają się po kliknięciu. Zaraz po pytaniu, na slajdzie samoistnie pojawią się słowa oraz zwroty, które mogą być przydatne przy udzielaniu odpowiedzi na dane pytanie. Chodzi o to, aby uczeń szybciej i łatwiej mógł się wypowiedzieć. Eliminujemy tutaj również czynnik stresu wynikający z braku znajomości słownictwa i możemy liczyć, że dany wyraz zostanie szybciej zapamiętany. Podpowiedzi i pytania zapisane są po angielsku, nie są przetłumaczone na język polski. Przed rozpoczęciem pracy, upewnij się, że wszystkie wyrazy są zrozumiałe. Zawsze istnieje ryzyko, że uczeń nie zna wszystkich słów, bądź je po prostu zapomniał.

Myślę, że ta metoda sprawdzi się na każdych zajęciach z języka obcego, bez względu na tematykę. Jeśli nie macie możliwości odtworzenia prezentacji na lekcji, wydrukujcie slajdy bądź zapiszcie pytania i podpowiedzi na tablicy. Przygotowania z pewnością zajmą trochę czasu, ale zdecydowanie są warte zachodu. Powodzenia i owocnej pracy 😉

Po inne gotowe lekcje możesz zajrzeć do działu MATERIAŁY.

Prezentację ściągniesz tutaj.

2 thoughts on “Twoja przyszła praca – gotowa lekcja angielskiego zawodowego dla każdej profesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top