Materiały

Uniwersalna lekcja ESP

Uniwersalna lekcja ESP

Uniwersalna lekcja ESP – czy to możliwe? Istnieje grupa uniwersalnych tematów, które pasują do wszystkich branż – zarówno w szkole jak i kursach in-company. Co zatem można brać pod uwagę?

  • Pisanie CV oraz listu motywacyjnego
  • Rozmowa o pracę
  • BHP
  • Kultura danego kraju
  • Realia rynku pracy danego kraju (tu możesz znaleźć lekcję o rynku pracy w UK)

Faktem jest, że przygotowanie takich lekcji może okazać się bardzo czasochłonne. Uważam jednak, że lekcja o kulturze sprawdzi się świetnie na kursie in-company, a o rynku pracy w szkołach (młodzież przecież często wyjeżdża do pracy za granicą).

Szukanie pracy

Język biznesowy (Business English) sam w sobie jest uniwersalny i daje nam sporo możliwości. Ja najbardziej lubię omawiać kwestie ubiegania się o pracę i tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Niektórzy z Was z pewnością pamiętają, że w starej wersji matury pisemnej jedną z możliwych form do napisania był właśnie list motywacyjny.

Materiały

Dziś mam dla Was mini e-book z gotowymi materiałami na temat pisania cv i rozmowy kwalifikacyjnej. Znajdziecie tam min. krótki quiz rozgrzewkowy oraz zadania z mówienia, a także listę polecanych TEDTalks, które uwielbiam . Materiały możecie wykorzystać jednak na wiele sposobów: na lekcji, jako pracy domowej czy do flipped classroom.

Do pobrania ==>tutaj<==

Universal ESP lesson for all professions.

If you are looking for materials for your next lesson you have to check this! Mini e-book with fun excercises about resumes and job interviews. You can download it for free ==>here<==. Leave a comment if you like the lesson. Enjoy! Remember to followe me on Facebook 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top