Medical taboo oraz flipped taboo.
Tak, jak obiecałam, wracam do Was z kolejnymi kartami. Tym razem zapraszam po medical taboo oraz flipped taboo. Wszystko z zakresu medycyny, tak więc materiały idealne dla wszelkich zawodów związanych z ochroną zdrowia.
Myślę, że zasad gry w Taboo nie trzeba wyjaśniać. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości zapraszam do poprzedniego wpisu tutaj.
Flipped taboo – co to jest?
Flipped taboo, czyli odwrócone taboo, to taki mój mały wynalazek. Są to karty wyglądające identycznie, jak te do taboo, ale zamiast zakazanych wyrazów zawierają takie, których koniecznie trzeba użyć tworząc definicje. Pomysł narodził się, gdy uczniowie poskarżyli się, że tradycyjne taboo jest dla nich za trudne. Mieli problemy z ułożeniem definicji, które wykluczają najprostsze i oczywiste słowa.
Korzyści gry we flipped taboo
Przede wszystkim taka wersja gry ma wspierać ucznia niepewnego oraz posiadającego braki w znajomości słownictwa. Każdemu zdarza się zapomnieć jakieś słowo, najczęściej najprostsze, a dzięki tej wersji gry ma gotową ściągę, z której może skorzystać. Jeśli wiecie, że będziecie grali ze słabszą grupą, zawsze możecie zapisać polskie znaczenia słów z karty. Pamiętajcie – wiele osób to wzrokowcy.
Jak grać?
Dokładnie tak, jak w standardowe taboo, choć rozgrywki można zawsze uatrakcyjnić. Można grać w podziale na grupy, jeden na jednego, uczniowie kontra nauczyciel – wszystko zależy od Was.
Po karty zapraszam tutaj:
Medical taboo oraz flipped taboo.