Angielski zawodowy dla elektryków - quiz
Materiały

Angielski zawodowy dla elektryków – quiz

Angielski zawodowy dla elektryków – quiz

Kto uczył elektryków, wie, że to bardzo trudna branża. Materiałów jest już sporo, ale ciągle brakuje mi dodatkowych ćwiczeń, które umilą lekcję. Szczególnie trudno bywa w szkole zawodowej, gdzie ogólnego angielskiego również jest mało i braki te widać potem na lekcjach JOZ.

Specjalnie z myślą o uczniach szkół zawodowych stworzyłam prosty, krótki quiz, który miał pomóc w przećwiczeniu przerobionego materiału, ale także stał się punktem wyjścia do pracy metodą projektu.

Quiz

Quiz to 16 pytań z branży elektrycznej, wliczając w to historię elektryki. Na każdej karcie jest pytanie oraz trzy możliwe odpowiedzi (a, b, c). Ponieważ ćwiczenie jest dedykowane uczniom zawodówki, starałam się użyć jak najprostszego języka.

Quiz możecie prowadzić sami lub wyznaczyć do tego ucznia, któremu będziecie asystować. Na mojej lekcji młodzież podzielona była na dwuosobowe drużyny. (Praca w parach/grupach jest, moim zdaniem, ulubioną formą pracy w szkole branżowej.) Na pytanie odpowiada ta drużyna, która zgłosi się jako pierwsza. Jeśli macie ochotę urozmaicić zabawę przyznajcie każdej drużynie wirtualne punkty (np po 200). Następnie, po przeczytaniu pytania, drużyny licytują możliwość udzielenia odpowiedzi. Wygrywa najwyższa oferta (lub ta drużyna, która zagra vabank). Jeśli udzielą prawidłowej odpowiedzi dostają tyle punktów, ile zaoferowali. Jeśli odpowiedź jest zła, tracą punkty. Wygrywa zespół z największa liczbą punktów na koniec rozgrywki.

Projekt

Projekt, nad którym klasa pracuje potem, to oczywiście stworzenie podobnego quizu. Jeśli jest to za trudne, uczniowie mogą stworzyć krzyżówki, plakaty czy rebusy. Nie pospieszajmy młodzieży, ale wyznaczmy konkretne ramy czasowe, w których musza wykonać projekt. Jeśli nie macie możliwości pracy metodą PBL, możecie poprosić o wykonanie tego zadania w domu.

Quiz do pobrania tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top