Matura

Słownictwo bez nudy.

Słownictwo bez nudy

Jestem na ostatniej prostej z maturzystami i, wierzcie mi, mają dość repetytorium i arkuszy maturalnych. Zaskoczeni? 😉 Zaczęłam przeglądać  moje materiały w poszukiwaniu czegoś nowego, ciekawego i angażującego. Trafiłam na ćwiczenie, które zrobiłam już kilka miesięcy temu i po prostu o nich zapomniałam. Inspiracją jest gra „What’s the word”, którą kupiłam za 5 zł w sklepie z angielskimi bibelotami (tutaj link do oferty na eBay: https://www.ebay.co.uk/p/11011374427).

Jak zrobić?

Chociaż bardzo lubię prezentacje multimedialne, tym razem zdecydowałam się na stworzenie szybkiego ćwiczenia w Canvie. Zależało mi na tym, żeby każdy uczeń mógł pracować sam i miał szansę na samodzielne odgadnięcie słów. Nie ukrywam, że zrobienie kilkudziesięciu kolorowych kopii nie wchodziło w rachubę więc zdecydowałam się na przyjazne mojej drukarce czarne ilustracje. W plikach znajdziecie moje ćwiczenie wraz z odpowiedziami.

 

Mapa myśli

Mapy myśli to szybka i prosta metoda budowania skojarzeń wspomagająca zapamiętywanie. O ile ktoś wie, jak je robić i jak z nich korzystać. Nie wszyscy moi uczniowie potrafią wykorzystać mapę myśli, a spora z nich kojarzy mapę z totalnym chaosem bez ładu i składu. Dlatego przygotowałam ćwiczenie, które ma pomóc opanować tę metodę, ale jednocześnie utrwalić słownictwo. W plikach znajdziecie mapę już częściowo wypełnioną do tematu o domu i meblach, ale też pustą. Nie ma przeszkód aby młodzież dopisała swoje pomysły w poszczególnych kategoriach.

 

 

 

 

 

 

Guess the word pobierz tutaj.

Mapę myśli pobierz tutaj.

Po więcej maturalnych pomysłów zajrzyj tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top