TED Talks na języku zawodowym
Materiały

TED Talks na języku zawodowym

TED Talks na języku zawodowym

Oglądacie czasem z uczniami filmy na języku ogólnym? Na pewno tak. A czy macie czasem ochotę obejrzeć film z uczniami na języku zawodowym? Na pewno tak 🙂 Tylko skąd brać filmy, które w ogóle pasują do tego przedmiotu? Czy są jakieś legalne źródła? Oczywiście! Odpowiedź to TED Talks.

Co to jest TED Talks?

TED to skrót od słów Technology, Entertainment and Design. Wszystko zaczęło się w roku 1984 od konferencji. Dziś TED to organizacja typu nonprofit, która zaprasza na wykłady osoby zajmujące się najróżniejszymi dziedzinami. Wystąpienia są nagrywane i udostępniane w Internecie w formie krótkich filmów, trwających najczęściej kilkanaście minut.

Jak legalnie korzystać z TED Talks?

Najłatwiej odwiedzić oficjalny profil TED Talks na youtube. Oglądanie filmów TED na lekcji jest legalne.

Obecnie oficjalny kanał na youtube ma 7,8 mln subskrybentów i jest źródłem niesamowitych materiałów na lekcje angielskiego, również zawodowego. Jestem pewna, że dla każdej dziedziny, dla każdego zawodu znajdziecie coś odpowiedniego. Ja już mam swoje ulubione filmy, ale ciągle odkrywam nowe.

Zajrzyjcie tutaj.

Jak korzystać z TED Talks na języku zawodowym?

Mamy kilka możliwości. Możemy potraktować dany film jak wprowadzenie do tematu lub jego podsumowanie. Możemy użyć nagrania do sprawdzenia, czy uczniowie opanowali słownictwo z danego działu na odpowiednim poziomie. Możemy do nagrania przygotować ćwiczenia albo potraktować je jako punkt wyjścia do dyskusji.

Korzyści

Jedno jest pewne. TED Talks zmieni Wasze zajęcia, uatrakcyjni je i zagwarantuje Wam ciekawe materiały na lekcje języka zawodowego. Wasi kursanci będą mieli styczność z żywym, prawdziwym językiem.

PS Istnieje możliwość oglądania TED Talks z napisami w języku polskim. Taką opcję znajdziecie w nagraniach na oficjalnej stronie TED Talks. Generalnie każdy wykład można obejrzeć z napisami, ale nie w każdym języku. Jeśli zależy Wam na napisach, sprawdźcie wcześniej, czy są dostępne dla wybranego filmu.

 

Już wkrótce spodziewajcie się TEDowych niespodzianek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top