Metodyka

Usborne w szkole ponadpodstawowej

Usborne w szkole ponadpodstawowej

Jestem wielką fanką produktów Usborne i mam ich naprawdę sporo. Wszystko jednak kupiłam na użytek mojej córki, obecnie 7-latki. Z czasem zaczęłam się zastanawiać czy w ofercie znajdę coś, co mogłabym wykorzystać w swojej pracy i tu z pomocą przyszła mi Ewa Orzeł-Sobczyk. Poniżej znadziecie artykuł napisany przez Ewę, a w nim propozycje produktów do pracy z młodzieżą. Enjoy!

Kim jest Ewa?

Jestem Ewa. Pracuję z młodzieżą w technikum i maluszkami w szkole podstawowej. Uczę ich angielskiego. Uwielbiam tańczyć, jeździć pociągiem i czytać. O tak! Lubię czytać. Wręcz uwielbiam. I tym czytaniem chciałabym zarazić moich uczniów, zarówno tych dużych, jak i tych małych. Może również Ciebie! Moje umiłowanie do książek sprawiło, że zostałam Partnerem Wydawnictwa Usborne i książkami mogę się realnie dzielić z Wami!

Dzięki uprzejmości cudownej Magdy mogłam przygotować dziś dla Ciebie kilka istotnych tytułów, w które warto wyposażyć swoje biblioteczki jeśli pracujesz z młodzieżą. Dzisiaj będą to głównie książki kulturowe, ale w kolejnych odsłonach poczytasz również o innych propozycjach dla nastolatków.

Zaczynajmy!

BIG PICTURE BOOK OF LONDON

Cudowna pozycja wypełniona niezwykłymi szczegółami i pięknymi obrazami Londynu. Znajdziesz w niej informacje o najbardziej znanych miejscach Londynu, takich jak Buckingham Palace czy Westminster, ale nie tylko! Najfajniejsze są właśnie strony, na których przeczytasz o mniej popularnych miejscach, wydarzeniach sportowych, londyńskich parkach, mostach czy transporcie. śśś32 strony, dużego formatu, przepełnione wartościowymi informacjami i naprawdę świetną grafiką. Jednak największą jej zaletą są rozkładane strony na samym środku książki, na których można zwizualizować spacer wzdłuż Tamizy. Łącznie te strony mają prawie metr długości, wyglądają cudnie i same zachęcają czytelnika do zapoznania się z informacjami podanymi przy zabytkach. A jeśli sam zwiedziła/eś już Londyn to te strony, z całą pewnością, przypomną Ci długie spacery wzdłuż rzeki. Ja przynajmniej tak mam i patrząc na nie, mam w głowie masę wspomnień J

Polecam gorąco! Najpierw książkę, a potem koniecznie spacer po Londynie.

LONDON Quiz Book/ GREAT BRITAIN Quiz Book

A czy Twoi uczniowie wiedzą

  • czy Londyn jest największym miastem Królestwa Zjednoczonego?
  • gdzie trzymane są królewskie klejnoty?
  • ile średnio filiżanek herbaty Brytyjczycy piją każdego dnia?

Jeśli chciałbyś/chciałabyś zapoznać ich z takimi szczegółami to zachęcam do zakupu książki z quizami – London Quiz Book lub Great Britain Quiz Book. W każdej książce znajdziesz krótkie quizy tematyczne. London zawiera 30, a Great Britain 37 quizów. W każdym znajduje się od 8 do 10 pytań, zazwyczaj wielokrotnego wyboru, ale są też zapytania o konkretne nazwiska czy nazwy lub takie, które wymagają odpowiedzi prawda/fałsz. Na samym końcu są oczywiście odpowiedzi, więc bez nerwów, że o czymś sam/a zapomnisz.

Format mniejszy niż A4. Kartki miękkie. Łatwo spakujesz do torebki czy plecaka;) Polecam!

50 THINGS TO SPOT IN LONDON

Teraz nie książka, a karty. Ale zdecydowanie pozycja must-have! Zestaw 52 kart, które zmienią Wasze lekcje! 50 kart to propozycje z miejscami, które można zobaczyć w Londynie – z jednej strony znajduje się grafika, a z drugiej najważniejsze informacje i ciekawe fakty o danym miejscu. Dwie pozostałe karty to krótka historia Londynu, świetna do wykorzystania przy utrwalaniu czasów przeszłych! Produkt zdecydowanie dla nastolatków – myślę, że można z nim pracować od klasy 6/7 szkoły podstawowej. Idealny do pracy w parach, w grupach i indywidualnie. Uczniowie zapoznają się z informacjami, zapisują notatki w zeszytach lub przedstawiają ciekawe wiadomości pozostałym uczniom. Moi uczniowie ostatnio pracowali w grupach i przygotowali notatki graficzne z wybranymi kartami – jest ich dużo, więc starczy dla wszystkich nawet przy dużych klasach. Notatki graficzne oczywiście zawisły na gazetce i cieszą oko wszystkich i zachęcają do zapoznania się z ciekawostkami o Londynie bo te karty do zdecydowanie ogromne źródło informacji. Polecam! Jedyny problem na chwilę obecną z tymi kartami, to że nie ma ich na magazynie i musimy na nie chwilę poczekać, ale jak się tylko pojawią to w komentarzu do tego wpisu, dam Wam znać, że możecie je zamawiać.

A teraz jeszcze małe gifty

PREZENT 1

Pod linkiem poniżej zebrałam dla swoich klientów mnóstwo linków do świetnych materiałów o Londynie, które wydawnictwo przygotowało do wszystkich pozycji o stolicy Anglii. Są tam również przykładowe strony z naszych  książek, które Usborne udostępnia na naszej stronie usborne.com

Tutaj, macie je wszystkie w jednym miejscu. Enjoy! <3

https://wakelet.com/wake/D995UePIZarmvsbWQt66h

PREZENT 2

A zastanawiałeś/aś się kiedyś co na temat czytania myślą Twoi uczniowie? Jeśli jeszcze nie miałeś/aś okazji z nimi o tym porozmawiać, to może wykorzystasz poniższą kartę party i się dowiesz. 23 kwietnia jest Światowy Dzień Książki i będzie to świetna okazja do wykorzystania materiału.

JAK ZAMÓWIĆ KSIĄŻKI U MNIE

Ja jestem przede wszystkim nauczycielem, który uwielbia czytać i te absolutnie fantastyczne książki wykorzystywać na swoich zajęciach. I nie! Nie przesadzam! Książki są po prostu genialne! I właśnie w związku z tym, że one są takie genialne, to zamawiam je też dla innych. Piszę to wszystko, żebyś wiedział/a, że nie zbieram książek na półce, nie znajdziesz ich u mnie, tak jak w księgarni. Mogę Ci je zamówić. Zamawiam w zależności od potrzeb, najczęściej pod koniec miesiąca. Oczekiwanie na moje zamówienie to około 14 dni. Jeśli jesteś zainteresowany/a, po prostu napisz. Chętnie Ci pomogę i doradzę.

Na FB znajdziesz mnie tu:

fanpage

grupa

Isntagram

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top