fiszki na smartfonie
Metodyka

Aplikacja do fiszek na smartfona.

Aplikacja do fiszek na smartfona.

Fiszki – czy jest ktoś, kto ich nie zna i nie uwielbia? Szturmem podbiły rynek języków obcych i od lat są w czołówce ulubionych pomocy dydaktycznych uczniów. Dają również wiele możliwości nauczycielom – można tworzyć najróżniejsze ćwiczenia utrwalające słownictwo.

Wada

Fiszki mają jedną wadę – są małe więc często się gubią. Osobiście uwielbiam je takie, jakie są, ale idąc z duchem czasu zaczęłam szukać innych rozwiązań.

Inne możliwości

Mówię fiszki, myślę Quizlet. Chyba żadna internetowa aplikacja nie daje tyle możliwości, co właśnie ta. Doceniły ją nawet wydawnictwa, które przygotowują gotowe zestawy słownictwa do swoich podręczników. Kto chociaż raz skorzystał wie, jak niesamowicie ułatwia to pracę belfra.

Widząc również realia w jakich funkcjonują moi uczniowie – brak czasu, przeładowany plan zajęć – szukałam czegoś, co pomoże im się uczyć w każdej sytuacji. Skoro każdą przerwę spędzają z telefonem w ręku, to czemu nie mieliby robić czegoś pożytecznego?

Fiszki Plus

I tak przypadkiem odkryłam BEZPŁATNĄ aplikację Fiszki Plus, która daje możliwość tworzenia własnych zestawów fiszek, ale również pobierania gotowych (już istniejących) z Quzileta. Można zatem przygotować dla uczniów zestawy spersonalizowane (dla każdej grupy osobno) lub skorzystać z tych oferowanych przez wydawnictwa. Aplikacja udostępnia także 3 opcje testu i statystyki. Wszystko w dużym skrócie przedstawia filmik.

Polecam serdecznie i na język zawodowy i na język ogólny, dla młodzieży i dorosłych. Skorzysta każdy, kto lubi wygodę i uczy się w wolnych chwilach.

Film nagrałam na moim telefonie za pomocą aplikacji DU Recorder.

 

One thought on “Aplikacja do fiszek na smartfona.

Comments are closed.

Back To Top