Metodyka

Aplikacja Rewelacja – John’s ESL.

Aplikacja Rewelacja – John’s ESL.

Kolejne narzędzie, które ułatwia mi pracę, działa szybko, intuicyjnie i przyda się nauczycielowi każdego języka obcego. Aplikacja Rewelacja na dziś – Johnsesl.

John’s ESL – co oferuje?

Strona John’s ESL oferuje niesamowitą ilość bezpłatnych materiałów – od gramatyki po lekcje kulturowe. Możemy pobierać gotowe materiały jedynie do celów edukacyjnych. Dalsze rozpowszechnianie ich jest zabronione.

Narzędzia

Najciekawsze jednak są tutaj narzędzia, a szczególnie generatory.

Gap Fill Generator – generator luk w tekście. Wklejamy tekst w dowolnym języku, zaznaczamy słowa, które chcemy z niego usunąć i powstaje nam gotowe do wydruku zadanie. Wszystko robi się w kilka chwil. Zdecydowanie mój hit. Bardzo ułatwia przygotowywanie testów, ćwiczeń czy konkursów.

gapfill
gapfill
gapfill2
gapfill2

Word Search – generator wykreślanek. Wpisujemy listę słówek, wybieramy wielkość templetu i już 🙂 W odróżnieniu od generatora na stronie Teacher’s Corner, tutaj nie można wybrać kształtu wykreślanki. Zawsze będzie to kwadrat. Wydaje mi się jednak, że ten generator jest prostszy i szybszy od tego na Teacher’s Corner.

wykreślanka
wykreślanka
wykreślanka2
wykreślanka2

Word Scramble – rozsypanka wyrazowa. W pierwszym kroku wybieramy liczbę wyrazów, które chcemy „rozsypać”. Jeśli nie jesteście pewni, ile wyrazów potrzebujecie, wybierzcie większą liczbę. Następnie wpisujecie słowa, klikacie „next” i powstaje zadanie. Powstałego pliku nie można już edytować dlatego lepiej jest od razu wpisać większą liczbę słów.

rozyspanka
rozyspanka
rozyspanka2
rozyspanka2

Scrambled Sentences – rozsypanka ze zdaniami. Wybieramy liczbę zdań, następnie wpisujemy je w okienka i tworzymy ćwiczenie.

rozsypanka zdań
rozsypanka zdań
rozsypanka zdań2
rozsypanka zdań2

Inne

John’s ESL oferuje jeszcze inne narzędzia np. generator bingo, czy wirtualne kartki. Baza gotowych handoutów jest całkiem obszerna.

Inne polecane przeze mnie aplikacje to: Techer’s Corner , Festisite. Nie zapomnij polubić fanpage żeby być na bieżąco.

Back To Top