festisite
Metodyka

Aplikacja rewelacja – Festisite.

Aplikacja rewelacja – Festisite.

Zapraszam na nową serię wpisów o aplikacjach dla wszystkich nauczycieli języków obcych.  Dziś moja nowa aplikacja rewelacja – Festisite. Jak zawsze w przypadku ciekawych narzędzi, tak i tym razem, odkryłam je dzięki grupom wsparcia na Facebooku. Wcześniej polecałam Wam Wheel Decide oraz Fiszki Plus.

Festisite – co oferuje?

Festisite jest bezpłatne. Jest proste w obsłudze, intuicyjne. Daje nam kilka narzędzi umożliwiających przygotowanie różnych materiałów, które mogą się przydać szczególnie przy tworzeniu prostych Escape Room czy stacji. Festisite wyróżnia się szczególnie tym, że daje możliwość tworzenia tekstów o niestandardowym kształcie.

We wpisie pokazuję to, co mi się najbardziej podoba i czego najczęściej używam. Wybór jest zupełnie subiektywny.

Narzędzia

Maze – to labirynt słów. Wpisujemy dowolne hasło, które następnie pojawia się w templecie labiryntu, ale zupełnie wymieszane i rozsypane. Uczeń musi się naprawdę namęczyć żeby rozszyfrować hasło. Odradzam jednak wpisywanie zbyt długiego tekstu gdyż będzie nieczytelny. Lepiej ograniczyć się do 2-3 słów. Kliknijcie w odnośnik poniżej żeby sprawdzić, jaki labirynt przygotowałam dla Was.

maze Festisite

Rebus – automatyczny generator rebusów. Wpisujecie hasło i resztę robi za Was Festisite. Może nie zawsze wychodzą idealnie, ale za to niesamowicie szybko się je robi. Stworzony rebus można wydrukować bądź udostępnić.

Word Cloud – pozwala zapisać tekst  wybranym kształcie (mamy kilka do wyboru).  Mogą to również być pojedyncze słowa. Kto odczyta mój limeryk ukryty w sercu? 😀

festisite heart
festisite heart

Prócz tego, możemy zapisać tekst w formie spirali i fal. Odczytanie ich wymaga skupienia i odrobiny sprytu dlatego spokojnie można je wykorzystać przy kreatywnych zadaniach czy szkolnych konkursach. Sprawdzi się przy Escape Room i stacjach, spodoba się i dzieciom i młodzieży, a przede wszystkim bardzo ułatwi Wam pracę.

festisite spiral
festisite spiral

Koniecznie sprawdźcie to narzędzie i dajcie znać, czy Wam się podoba.

Jeśli chcecie być na bieżąco pamiętajcie o polubieniu fanpage 🙂

 

One thought on “Aplikacja rewelacja – Festisite.

Comments are closed.

Back To Top