The Teacher's Corner
Metodyka

Aplikacja Rewelacja – The Teacher’s Corner.

Aplikacja Rewelacja – The Teacher’s Corner.

Tę stronę znają chyba wszyscy, ale czy zdajecie sobie sprawę, ile tam jest skarbów? Moja dzisiejsza aplikacja rewelacja – The Teacher’s Corner.

Pamiętajcie żeby sprawdzić informacje o innych wartościowych apkach – Festisite, Fiszki Plus i Wheel Decide.

The Teacher’s Corner – co oferuje?

The Teacher’s Corner jest bezpłatne i zezwala na wykorzystanie materiałów zarówno do celów edukacyjnych, jak i komercyjnych pod warunkiem, że na wydrukach pozostawi się informację o tym, gdzie materiały zostały stworzone. Informacja jest jednak zapisana drobnym drukiem i nie rzuca się w oczy. Do tej lekcji wszystkie ćwiczenia robiłam właśnie w The Teacher’s Corner więc sami możecie się przekonać, jak to wygląda.

Znajdziemy tam sporo narzędzi, w tym moje ulubione – generator krzyżówek, wykreślanek i rozsypanek.

Narzędzia

Generator krzyżówek – znajdziecie go tutaj. Jest prosty i pozwala szybko stworzyć krzyżówkę. Wpisujemy tytuł, instrukcje, a następnie hasła i odpowiedzi. Klikamy „make crossword puzzle” i generuje się nam krzyżówka, którą można wydrukować, zapisać, a nawet edytować (można np dodać zdjęcie).

krzyżówka
krzyżówka

Wykreślanka – znajdziecie ją tutaj. Uwielbiam tę aplikację, to jedna z moich absolutnie ulubionych. Wykreślanki tworzymy podobnie jak krzyżówki, ale dodatkowo mamy możliwość wyboru kształtu naszego ćwiczenia. Możemy stworzyć wykreślanki w kształcie serca (na Walentynki), choinki (na Święta) czy koniczynki ( na Dzień Św. Patryka).

wykreślanka
wykreślanka

Rozsypanki wyrazowe – są tutaj. Wpisujemy listę słów ( max 20) i gotowe 🙂 Powstaje rozsypanka wyrazowa, która może przysporzyć sporo trudności w przypadku długich słów. Jest to jednak ćwiczenie, które uczniowie bardzo lubią, a zrobienie go w The Teacher’s Corner trwa klika chwil.

rozsypanka
rozsypanka

Inne

Inne interesujące rzeczy, które możecie znaleźć na stronie The Teacher’s Corner to gotowe do wydruku mapy całego świata czy też kalendarz z najważniejszymi świętami na każdy miesiąc.

Back To Top