Floral design case study dla techników florystów.
Materiały

Floral design case study dla techników florystów.

Floral design case study

Floral design case study dla techników florystów to moja najnowsza propozycja, która sprawdzi się również w przypadku techników architektury zieleni. Zadanie jest proste, ale angażujące i ma na celu przećwiczenie słownictwa zawodowego związanego z bukieciarstwem (nazwy kwiatów oraz ozdób), a także doskonalenie umiejętności pisania.

Materiały

Materiały przygotowałam w Canvie i udostępniam je w formacie pdf. Dzięki temu możecie je wydrukować lub wykorzystać z użyciem projektora (ja preferuję tę drugą opcję). Strony 2-3 opisują zlecenie, które muszą wykonać Wasi uczniowie, natomiast strony 4-5 to listy materiałów, które mogą wykorzystać wykonując zlecenie.

Jak to zrobić?

Uczniowie zapoznają się z instrukcją case study. Ich pierwszym zadaniem będzie rozpoznanie na zdjęciach kwiatów i podanie ich angielskich nazw. Kolejny krok to rozpoznanie i podanie nazw ozdób do bukietów. Ponieważ zdjęcia kwiatów i ozdób są kolorowe, ich wydruk może być kłopotliwy lub po prostu drogi. Dlatego sugeruję (jeśli to konieczne) wydrukować polecenie do case study, natomiast zdjęcia przedstawić z wykorzystaniem projektora.

Kolejny krok to przygotowanie propozycji bukietów i napisanie maile do zleceniodawcy.

Już przed lekcją warto przygotować sobie słowniki, z internetowych narzędzi polecam bezpłatny słownik Diki, który można zainstalować na telefonie.

Jeżeli słownictwo z case study jest zupełną nowością dla uczniów, wykonanie całego zadania może zająć więcej niż jedną lekcję.

Do case study dołączam także odpowiedzi dla nauczyciela.

Aby być na bieżąco polub fan page bloga na Facebooku.

Jeśli poszukujesz wsparcia, dołącz do zamkniętej grupy Język Obcy Zawodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top