Materiały

Rozmowa wstępna na języku zawodowym. Magic Box.

Rozmowa wstępna na języku zawodowym. Speaking warm ups.

Rozmowa wstępna na języku zawodowym. Speaking warm ups. Zapraszam na 3 wpis o rozgrzewkach językowych.

Recycling

Jeśli coś można wykorzystać więcej niż raz, to na pewno warto spróbować. Już kiedyś pisałam o tym, jak dać drugie życie katalogom szkolnych wycieczek. Tym razem recyclingowi zostały poddane opakowania po jajkach niespodziankach. A mam ich naprawdę sporo.

Postanowiłam upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i zorganizować sobie materiały zarówno na język ogólny, jak i na język zawodowy. Na karteczkach zapisałam różne pytania – jednocześnie powstawały te dotyczące działów z repetytorium maturalnego oraz pytania, które można usłyszeć na rozmowie o pracę (na potrzeby języka zawodowego). Następnie karteczki zostały pocięte i ukryte w jajkach. Wszystko trafiło do mojej magicznej torby – oczywiście tez z recyclingu.

   

Jak grać

Oczywiście można grać w zespołach, parach i indywidualnie. Jajeczka mogą losować uczniowie lub my sami. Nauczyciel także może przyłączyć się do gry. W takim wypadku uczniowie losują pytanie dla nas. Jeśli macie ochotę nieco uatrakcyjnić grę, możecie w niektórych opakowaniach ukryć niespodzianki – cukierki, lub karteczki z napisami „strata kolejki”, „bankrut” czy „losuj pytanie dla przeciwnika”.

Na poprzednie wpisy na temat rozgrzewek zapraszam =>>tutaj<<== oraz =>>tutaj<<==.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, polub profil na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top