Materiały

What place is that? – lekcja dla techników obsługi hotelarskiej

What place is that? – lekcja dla techników obsługi hotelarskiej

Potrzeba jest matką wynalazku. A jeśli dodać do tego stres i brak czasu, okaże się, że pomysły które powstały pod presją są najlepsze 😉 I najprostsze do wykonania. Tak powstał pomysł na What place is that? – lekcja dla techników obsługi hotelarskiej. Myślę jednak, że będzie hitem na ogólnym angielskim przy okazji działu o podróżach.

Recycling

Kiedy wpadł mi w ręce katalog z ofertą szkolnych wycieczek, od razu urzekł mnie ze względu na zdjęcia. Wyjątkowo piękne, nie za duże, ale i nie za małe. Najpiękniejsze miejsca w Europie – idealnie. Katalog już leżał w koszu na makulaturę, więc sam prosił się o drugie życie. I je dostał. 🙂

Jak to zrobić?’

Wycięłam zdjęcia, które spodobały mi się najbardziej. Wybierałam takie, które przedstawiały miejsca łatwe do rozpoznania, ale nie oczywiste. Zrezygnowałam z fotografii pokazującej samą Wieżę Eiffela – to zbyt proste. Skupiłam się na takich, które zawierały również inne elementy. Zadbałam o to, żeby na zdjęciach nie było żadnych napisów, które mogłyby ułatwić rozpoznanie miejsca.

Zasady gry

Uczniów dzielę w dwuosobowe drużyny. Każda para losuje jedną fotografię. Zadaniem zespołu jest rozpoznanie miejsca ze zdjęcia. Jeśli mają z tym problem, oczywiście pomagam, ale wszelkich informacji udzielam tylko i wyłącznie po angielsku. Nie podaję od razu nazwy miejsca, tylko naprowadzam uczniów i odpowiadam na ich pytania.

Kiedy każda para wie już, jakie miejsce przedstawia ich fotografia, przechodzimy do drugiej części zadania, gdzie następuje próba odgadnięcia miejsc konkurencji. Tutaj zespoły mają przygotować krótką notatkę na temat danego miejsca bez podawania jego nazwy oraz atrakcji turystycznych widocznych na zdjęciu. Ich opis ma odpowiadać co najmniej na następujące pytania:

  • Why would you like to visit this place?
  • How can you get there from Poland?
  • What attractions, appart from those from your picture, are there?
  • What do people eat there?
  • Is this place popular among Polish people?

Kiedy notatki są gotowe, każda drużyna prezentuje swoją, a pozostali starają się odgadnąć o jakie miejsce chodzi.

Prawda, że proste? 🙂 Grę można dostosować do innych zawodów i niemal do każdego działu przerabianego na języku ogólnym. Wszystko według potrzeb.

 

Przyjemnej gry!

5 thoughts on “What place is that? – lekcja dla techników obsługi hotelarskiej

  1. bardzo fajna gra, myślę, że najważniejsze to zaciekawić językiem angielskim w taki sposób, abyśmy chcieli z wielką radością rozmawiać w tym języku 🙂 pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top