Materiały

Wheel decide na języku angielskim zawodowym.

Wheel decide na języku angielskim zawodowym.

Wheel decide na języku angielskim zawodowym to świetny sposób na genialną i nieszablonową rozgrzewkę. Zapraszam na drugi z serii wpis o speaking warm ups, tym razem z materiałami dla budowlańców.

Koło fortuny czyli Wheel Decide

Wheel Decide to nic innego, jak koło fortuny. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, również do celów edukacyjnych. Twórcy Wheel Decide wyrażają zgodę na wstawianie linków do stworzonych przez siebie gier na blogi i strony internetowe. Rejestracja nie jest konieczna.

Jak to działa?

Po wejściu na stronę główną zobaczymy przykładowe koło. Z prawej strony na dole mamy przycisk „modify wheel”, który pozwoli nam na stworzenie własnego. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do panelu pozwalającego wprowadzać dowolne zmiany. Koło kręci się po naciśnięciu prawego przycisku myszy.

Aby skorzystać z utworzonej gry musicie zapisać link. Można go skopiować i wysłać mailem lub dodać do zakładek. Każdej grze można nadać nazwę, co pozwoli na szybkie odnalezienie treści. Ja mam dziś dla Was „tools”, „heavy equipment” oraz „questions”.

Jak grać?

Ja dziś proponuję rozgrzewkę na 3 sposoby:

W każdym przypadku umieściłam 10 przykładów – w sam raz na szybka rozgrzewkę. Dobra zabawa gwarantowana!

Wady

Wheel decide ma jedną poważną wadę – wielkość liter. Są one zbyt małe, by bez problemy przeczytać długie pytania dlatego zalecam powiększenie obrazu na projektorze.

Druga sprawa – koło bywa kapryśne i potrafi kilka razy pod rząd wylosować to samo pole.

 

Po pomysły na rozgrzewkę zapraszam również tutaj.

Nie zapomnijcie polubić fan page aby być na bieżąco z materiałami i newsami.

3 thoughts on “Wheel decide na języku angielskim zawodowym.

  1. Jest taka opcja, że po wylosowaniu dane słowo, wyrażenie znika czyli nie powtórzy się. Jest też na komórkę – ruletka decyzji – ekstra

  2. Używam podobnych aplikacji, ale na telefonie. Mają funkcje, których Ci brakuje (np. dezaktywacja pola, które już się pojawiło), niektóre mają też duże, czytelne litery. Jest ich całe mnóstwo, więc nie polecę konkretnej. Ekran smartfona można udostępnić na ekranie komputera/ laptopa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top