Matura ustna na języku zawodowym - speaking warm ups. Technik elektryk.
Materiały

Matura ustna na języku zawodowym – speaking warm ups! Technik Elektryk.

Matura ustna na języku zawodowym – speaking warm ups! Technik elektryk.

Zapraszam na nową serię wpisów – speaking warm ups na języku zawodowym. Dziś przykładowe materiały przygotowałam z myślą o technikum elektrycznym – krótka prezentacja, a w niej 5 zdjęć z pytaniami.

Dlaczego warm ups?

Warm ups, czyli rozgrzewki językowe, z założenia są krótkie. Mogą posłużyć nam do wprowadzenia nowego tematu lub do przypomnienia wiadomości z poprzedniej lekcji. Ja tym mianem określam wszystkie krótkie ćwiczenia z mówienia, bez względu na to, na którym etapie lekcji się pojawiają.

Z pewnością nie zajmą nam tyle czasu, ile gotowy zestaw do matury ustnej. Z doświadczenia jednak mogę powiedzieć, że wiele zależy od uczniów. Są takie grupy, gdzie warm ups mogą trwać całą lekcje oraz takie, gdzie 5 minut w zupełności wystarczy.

Forma

Im mniej standardowa forma rozgrzewki, tym lepiej. Każde uatrakcyjnienie działa motywująco, bo wzbudza zainteresowanie. Jeżeli coś jest zupełną nowością dla klasy, będzie z pewnością naszym ćwiczeniowym hitem. W tym konkretnym przypadku zdecydowałam się na prezentację ze zdjęciami oraz pytania do fotografii – wszystko w formie zadania drugiego na maturze ustnej.

Jak wykorzystać prezentację?

Tak, jak wspomniałam wcześniej, prezentacja może nam posłużyć jako wstęp do lekcji lub jej podsumowanie. Możemy w ten sposób przypomnieć materiał w poprzednich zajęć. Inne opcje to praca indywidualna uczniów – wskazana osoba opisuje zdjęcia lub udziela odpowiedzi na pytanie; praca w parach/grupach – młodzież wspólnie tworzy opis i odpowiedzi do pytań; konkurs – wybieramy ucznia, którego odpowiedź była najbardziej wyczerpująca, czy też zawierała najwięcej słów branżowych.

Prezentację można pobrać ==> tutaj <==.

Zdjęcia: pixabay.com  licencja CC0.

Zapraszam do polubienia fan page Magdalena Ślawska – angielski zawodowy.

Jeśli nadal nie wiecie dlaczego warto przemycić maturę na język angielski zawodowy zapraszam tutaj:

Matura na języku zawodowym.

6 thoughts on “Matura ustna na języku zawodowym – speaking warm ups! Technik Elektryk.

  1. Bardzo się cieszę, że udało mi się trafić na Pani stronę i dziękuję za wszelkie pomysły, z których na pewno skorzystam. Chciałam zapytać o materiały lub pomysły na język obcy w geodezji? Pozdrawiam Magda

    1. Witaj Magda! Cieszę się, że tu zajrzałaś 🙂 Jeśli chcesz być na bieżąco to zapraszam na fanpage i do zamkniętej grupy Język Obcy Zawodowy.
      Co do książki dla geodetów mogą się przydać wszystkie dla zawodu technik budownictwa, ale polecam podręcznik wydany przez AGH.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back To Top