Matura ustna na języku zawodowym - speaking warm ups. Technik elektryk.
Materiały

Matura ustna na języku zawodowym – speaking warm ups! Technik Elektryk.

Matura ustna na języku zawodowym – speaking warm ups! Technik elektryk.

Zapraszam na nową serię wpisów – speaking warm ups na języku zawodowym. Dziś przykładowe materiały przygotowałam z myślą o technikum elektrycznym – krótka prezentacja, a w niej 5 zdjęć z pytaniami.

Dlaczego warm ups?

Warm ups, czyli rozgrzewki językowe, z założenia są krótkie. Mogą posłużyć nam do wprowadzenia nowego tematu lub do przypomnienia wiadomości z poprzedniej lekcji. Ja tym mianem określam wszystkie krótkie ćwiczenia z mówienia, bez względu na to, na którym etapie lekcji się pojawiają.

Z pewnością nie zajmą nam tyle czasu, ile gotowy zestaw do matury ustnej. Z doświadczenia jednak mogę powiedzieć, że wiele zależy od uczniów. Są takie grupy, gdzie warm ups mogą trwać całą lekcje oraz takie, gdzie 5 minut w zupełności wystarczy.

Forma

Im mniej standardowa forma rozgrzewki, tym lepiej. Każde uatrakcyjnienie działa motywująco, bo wzbudza zainteresowanie. Jeżeli coś jest zupełną nowością dla klasy, będzie z pewnością naszym ćwiczeniowym hitem. W tym konkretnym przypadku zdecydowałam się na prezentację ze zdjęciami oraz pytania do fotografii – wszystko w formie zadania drugiego na maturze ustnej.

Jak wykorzystać prezentację?

Tak, jak wspomniałam wcześniej, prezentacja może nam posłużyć jako wstęp do lekcji lub jej podsumowanie. Możemy w ten sposób przypomnieć materiał w poprzednich zajęć. Inne opcje to praca indywidualna uczniów – wskazana osoba opisuje zdjęcia lub udziela odpowiedzi na pytanie; praca w parach/grupach – młodzież wspólnie tworzy opis i odpowiedzi do pytań; konkurs – wybieramy ucznia, którego odpowiedź była najbardziej wyczerpująca, czy też zawierała najwięcej słów branżowych.

Prezentację można pobrać ==> tutaj <==.

Zdjęcia: pixabay.com  licencja CC0.

Zapraszam do polubienia fan page Magdalena Ślawska – angielski zawodowy.

Jeśli nadal nie wiecie dlaczego warto przemycić maturę na język angielski zawodowy zapraszam tutaj:

Matura na języku zawodowym.

5 thoughts on “Matura ustna na języku zawodowym – speaking warm ups! Technik Elektryk.

  1. Bardzo się cieszę, że udało mi się trafić na Pani stronę i dziękuję za wszelkie pomysły, z których na pewno skorzystam. Chciałam zapytać o materiały lub pomysły na język obcy w geodezji? Pozdrawiam Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top