Metodyka

Niezbędnik nauczyciela #3

Niezbędnik nauczyciela #3

Trudno mi uwierzyć, że już trzeci raz piszę post z serii „Niezbędnik nauczyciela”. Jak ten czas szybko leci! Tym razem lista moich pomocy będzie wyjątkowa, bo i miniony rok był wyjątkowy. Wszystko pod znakiem pandemii i nauczania zdalnego, co również odcisnęło piętno na moich wyborach 😉 Na liście są same sprawdzone i przetestowane rzeczy, nie kupiłam nic nowego.

Poprzednie Niezbędniki znajdziecie tutaj i tutaj.

Convo Packi

Czy komuś muszę przedstawiać Convo Packi od Sylwii Clayton? Są perfekcyjne pod każdym względem a przede wszystkim niesamowicie uniwersalne. Na chwilę obecną dostępnych jest 6 packów oraz inne wartościowe materiały. Wszystkie znajdziecie w sklepie Sylwii.

Gdybyście zapytali mnie o ulubiony zestaw Convo Pack to nie potrafiłabym wybrać, ale najczęściej używam niebieskiego – Elementary oraz Lesson Starters.

Jeśli uczycie starszą młodzież i docelowo przygotowujecie do matury, to to są właśnie packi dla Was. Idealnie nadają się do ćwiczenia mówienia również w kontekście matury ustnej a ponieważ materiały Sylwii są w formacie pdf można ich używać na lekcjach online lub na tradycyjnych zajęciach. W swojej pracowni mam projektor więc zamiast drukować packi, wyświetlam je. Poniżej możecie zobaczyć przykładowy materiał z Convo Pack Elementary. Prawda, że genialny?

convo pack elementary
convo pack elementary

Stroy Bits

Już w zeszłym roku czułam w moich nauczycielskich kościach, że Story Bits pozostaną na bardzo długo w Niezbędniku Nauczyciela. One po prostu uzależniają. Wszystkie. A na tę chwilę możemy cieszyć się aż 3 taliami tych kart – StoryBits, StoryBitsComic oraz StoryBits Kids. Warto zaglądać na stronę sklepu ponieważ wszystkie karty regularnie można zakupić w promocji. Prócz rewelacyjnych kart, w sklepie Teacher’s Corner znajdziecie inne cuda – jak moja ulubiona i największa torba bawełniana oraz t-shirt najlepszego nauczyciela angielskiego 😉

PS Moja ulubiona torba na ten rok szkolny przeszła mały lifting i ma skrócony pasek 😉

Więcej o kartach możecie przeczytać w zeszłorocznym Niezbędniku Nauczyciela.

Prawda, że genialne? Nie ma co zastanawiać się nad zakupem, zwłaszcza, że mam dla Was 15% zniżki, kod ważny do 27 września 2020 na wszystkie StoryBits oraz wszystkie zestawy StoryBits (z torbą, z koszulkami ochronnymi itp.).

KOD: zawodowo2020

StroryBits
StroryBits

Business Photo Cards

O tych katach również pisałam wcześniej więc po szczegółową recenzję zapraszam tutaj.

Moją największą nauczycielską pasją jest język specjalistyczny a obecnie najwięcej uczę Business English. Jeśli ktoś z Was miał przyjemność uczyć ESP to wie jak trudno znaleźć materiały, nie mówiąc już o wartościowych i ciekawych. Karty od Vocabite zdecydowanie warte są swojej ceny. To świetne narzędzie pozwalające prowadzić ciekawe konwersacje na zajęciach indywidualnych czy w małych grupach. Zachęcam do obejrzenia filmiku prezentującego karty na stronie wydawnictwa. Kliknij ==> tutaj.

Business Photo Cards - recenzja
Business Photo Cards

Canva

Canva to prosty, intuicyjny program graficzny pozwalający stworzyć genialne grafiki, ale również dokumenty. Wiele moich materiałów powstało właśnie w Canvie. No dobra, nie oszukujmy się – wszystkie powstały w Canvie.

Dzięki Canvie możecie szybko stworzyć piękne dokumenty, jak np. karty pracy dla Waszych uczniów. Możecie przesuwać tekst, dodawać grafikę – generalnie możliwości jest sporo. Sama korzystam z bezpłatnej wersji Canvy i zupełnie wystarcza na moje potrzeby a prowadzę bloga i dwa fanpage – mojego bloga oraz szkoły, w której pracuję.

Możecie również wystąpić o przyznanie dostępu do rozszerzonej wersji programu w ramach akcji Canva dla oświaty. Wystarczy wypełnić internetowy wniosek (uwaga! jest po angielsku) oraz załączyć jakiś dowód na to, że jesteście czynnym nauczycielem (ja wysłałam zdjęcia mojej legitymacji nauczycielskiej). Jeśli jakimś cudem nie korzystaliście z tego programu to serdecznie polecam:)

Kubek termiczny

Jestem właścicielką kilku takich kubków, ale tylko jeden zdał egzamin. Kubek-termos od wydawnictwa Nowa Era -najlepszy gadżet jaki kiedykolwiek dostałam. W roku szkolnym korzystam z niego codziennie. Długo utrzymuje temperaturę i absolutnie nie przecieka! Niezbędnik w każdym calu 🙂 Wrzucam go w torebkę i pędzę na zajęcia nie zwracając uwagi na to, czy kubek stoi czy leży. Muszę jednak zwrócić uwagę, że bezwzględnie trzeba z niego korzystać zgodnie z instrukcją, tzn po zalaniu kawy/herbaty wrzątkiem należy kubek zakręcić, ale przez kilka minut nie zatrzaskiwać ustnika. Dzięki temu ciśnienie w kubku się wyrównuje i płyn nie wycieka. Omijanie tej zasady grozi mają katastrofą. Wiem, bo sprawdziłam 😉

kubek termiczny

One thought on “Niezbędnik nauczyciela #3

  1. Absolutnie uwielbiam te „Niezbędniki nauczyciela”! To już trzeci raz i za każdym razem dostarczasz tak wiele cennych informacji i pomysłów. Convo Packi znam i polecam. I te Story Bits! Opowieści zawsze przyciągają uwagę uczniów, więc to musi być świetny sposób na rozwijanie ich umiejętności językowych.

    A ten kubek termiczny… cóż, to jest coś, czego na pewno potrzebuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top