Niezbędnik nauczyciela (1)
Metodyka

Niezbędnik nauczyciela

Niezbędnik nauczyciela

Nowy rok szkolny – nowy niezbędnik nauczyciela 🙂 Dla mnie początek roku szkolnego jest tak samo ekscytujący jak dla uczniów więc sierpień jest dla mnie miesiącem poszukiwania nowych gadżetów, które ułatwią i uatrakcyjnią moją pracę. Lista, którą przygotowałam przyda się każdemu nauczycielowi.

Creative Lessons Planner – CLP

Wszystko, co najważniejsze znajdziecie TUTAJ, a poniżej kilka słów ode mnie.

Genialna aplikacja od Anieli Tekieli. Za 39,99 zł mamy dostęp do ponad 300 pomysłów. Aplikacja jest uzupełniana i aktualizowana na bieżąco; działa offline.

Aplikacja oferuje świetne rozwiązana dla nauczycieli pracujących we wszystkich grupach wiekowych i na wszystkich poziomach do C1 włącznie. Całość pięknie i dokładnie opisana w języku polskim dzięki czemu CLP to prawdziwa studnia pomysłów dla nauczycieli wszystkich języków.

Dodatkowo, prócz samych pomysłów, znajdziemy tam gry. Jeśli podłączymy telefon pod projektor, to CLP z powodzeniem zastąpi nam komputer i pozwoli zagospodarować całą lekcję.

Grupa dla użytkowników aplikacji.

Fanpage Anieli Tekieli.

CLP1
CLP1
CLP 2
CLP 2

Folia EasyFlip

O tym cudzie dowiedziałam się dzięki grupom wsparcia dla nauczycieli języka angielskiego. EasyFLip to folia samoprzylepna dzięki ładunkowi elektrostatycznemu – nie ma na niej kleju. Dla mnie to kuszący produkt z prostego względu – projektor w mojej sali wyświetla obraz ma ekranie, który przykrywa tablicę. Jeśli korzystam z projektora, nie mam po prostu gdzie pisać.

Długo zastanawiałam się nad zakupem. Nie udało mi się znaleźć folii w żadnym sklepie stacjonarnym więc zaryzykowałam zakup na Allegro opierając się tylko na opisach innych nauczycieli oraz na zdjęciach.

Ostatecznie kupiłam 5 arkuszy w cenie 20 zł ( plus koszt przesyłki ). Oczywiście produkt przetestowałam natychmiast ma bardzo wymagającym kliencie – mojej 3-letniej córce. Folia ciągle nadaje się do użytku ( tzn. można po niej pisać i nadal przykleja się do ściany) mimo iż był wielokrotnie zapisywany, zmazywany,  gnieciony, odrywany i przyklejany ponownie. Korzystałyśmy ze zwykłych mazaków, ścierałyśmy zwykłą gąbką z wodą.

EasyFlip1

EasyFlip2
EasyFlip2

Zmazajki

Produkt od Kraoliny Lubas. Zmazajki to karty suchościeralne wielokrotnego użytku dostępne w różnych formatach i atrakcyjnej cenie. Świetnie sprawdzą się jako tabliczki do zapisywania odpowiedzi i alternatywa zwykłych papierowych kartek. Ja mam zamiar testować je w trakcie quizów, nie tylko na języku zawodowym.

Sama Kraolina podsunie Wam kilka pomysłów na wykorzystanie Zmazajek. Wystarczy zajrzeć na jej fanpage lub blog.

Fanpage Karoliny Lubas.

zmazajki
zmazajki
zmazajka
zmazajka

One thought on “Niezbędnik nauczyciela

  1. Pingback: Magdalena Ślawska

Comments are closed.

Back To Top