Niezbędnik nauczyciela

Niezbędnik nauczyciela

Nowy rok szkolny – nowy niezbędnik nauczyciela 🙂 Dla mnie początek roku szkolnego jest tak samo ekscytujący jak dla uczniów więc sierpień jest dla mnie miesiącem poszukiwania nowych gadżetów, które ułatwią i uatrakcyjnią moją pracę. Lista, którą przygotowałam przyda się każdemu nauczycielowi.

Creative Lessons Planner – CLP

Wszystko, co najważniejsze znajdziecie TUTAJ, a poniżej kilka słów ode mnie.

Genialna aplikacja od Anieli Tekieli. Za 39,99 zł mamy dostęp do ponad 300 pomysłów. Aplikacja jest uzupełniana i aktualizowana na bieżąco; działa offline.

Aplikacja oferuje świetne rozwiązana dla nauczycieli pracujących we wszystkich grupach wiekowych i na wszystkich poziomach do C1 włącznie. Całość pięknie i dokładnie opisana w języku polskim dzięki czemu CLP to prawdziwa studnia pomysłów dla nauczycieli wszystkich języków.

Dodatkowo, prócz samych pomysłów, znajdziemy tam gry. Jeśli podłączymy telefon pod projektor, to CLP z powodzeniem zastąpi nam komputer i pozwoli zagospodarować całą lekcję.

Grupa dla użytkowników aplikacji.

Fanpage Anieli Tekieli.

CLP1
CLP1
CLP 2
CLP 2

Folia EasyFlip

O tym cudzie dowiedziałam się dzięki grupom wsparcia dla nauczycieli języka angielskiego. EasyFLip to folia samoprzylepna dzięki ładunkowi elektrostatycznemu – nie ma na niej kleju. Dla mnie to kuszący produkt z prostego względu – projektor w mojej sali wyświetla obraz ma ekranie, który przykrywa tablicę. Jeśli korzystam z projektora, nie mam po prostu gdzie pisać.

Długo zastanawiałam się nad zakupem. Nie udało mi się znaleźć folii w żadnym sklepie stacjonarnym więc zaryzykowałam zakup na Allegro opierając się tylko na opisach innych nauczycieli oraz na zdjęciach.

Ostatecznie kupiłam 5 arkuszy w cenie 20 zł ( plus koszt przesyłki ). Oczywiście produkt przetestowałam natychmiast ma bardzo wymagającym kliencie – mojej 3-letniej córce. Folia ciągle nadaje się do użytku ( tzn. można po niej pisać i nadal przykleja się do ściany) mimo iż był wielokrotnie zapisywany, zmazywany,  gnieciony, odrywany i przyklejany ponownie. Korzystałyśmy ze zwykłych mazaków, ścierałyśmy zwykłą gąbką z wodą.

EasyFlip1

EasyFlip2
EasyFlip2

Zmazajki

Produkt od Kraoliny Lubas. Zmazajki to karty suchościeralne wielokrotnego użytku dostępne w różnych formatach i atrakcyjnej cenie. Świetnie sprawdzą się jako tabliczki do zapisywania odpowiedzi i alternatywa zwykłych papierowych kartek. Ja mam zamiar testować je w trakcie quizów, nie tylko na języku zawodowym.

Sama Kraolina podsunie Wam kilka pomysłów na wykorzystanie Zmazajek. Wystarczy zajrzeć na jej fanpage lub blog.

Fanpage Karoliny Lubas.

zmazajki
zmazajki
zmazajka
zmazajka