Technik mechatronik -gotowa lekcja angielskiegozawodowego.
Materiały

Technik mechatronik – gotowa lekcja angielskiego zawodowego.

Technik mechatronik – gotowa lekcja angielskiego zawodowego.

Na dobry początek roku szkolnego mam dla Was coś, o co prosiliście – gotową lekcję dla mechatroników. Z materiałów można skorzystać zarówno w szkołach ponadgimnazjalnych, jak i na zajęciach z dorosłymi.

Technik mechatronik to obecnie jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów. Jest to też zawód interdyscyplinarny, wymagający wiedzy z wielu dziedzin. W kontekście nauczania języka zawodowego jest dość problematyczny ze względu na brak podręcznika.

Jak poradzić sobie z brakiem materiałów

W prezencie ode mnie macie jedną gotową lekcję, w sam raz na początek nauki. Ale co dalej?

Mechatronicy muszą być ekspertami w mechanice, elektronice, elektryce, informatyce i programowaniu. Ze znalezieniem podręczników do tych branż nie będziecie mieli większych problemów. Istnieje zatem możliwość skomponowania materiałów idealnych, jednak z różnych książek. Nie można również wymagać od uczniów zakupu kilku podręczników.

Dlatego polecam szczególnie Flash on English for Mechanics, Electronics and Technical Assistance. Książka ta łączy w sobie wiele dziedzin przydatnych mechatronikowi. Znajdziecie tu temat o rysunku technicznym, elektryce (mim. o tym, jak powstaje prąd), informatyce (min. o sieciach komputerowych) itp.

Wydawnictwo udostępnia spis treści oraz podgląd kilku pierwszych stron. Zdecydowanie warto mieć ten podręcznik w swojej biblioteczce.

Gdzie warto szukać materiałów

Serdecznie polecam TEDTalks, o których pisałam wcześniej tutaj. Koniecznie sprawdźcie te dwa filmy. Myślę, że będą idealne: My 7 species of robots oraz A prosthetic arm that „feels”.

Inspiracją dla Was mogą też być… repetytoria maturalne, a szczególnie dział „Nauka i technika”. Warto sięgnąć do repetytorium innego wydawnictwa niż te, którego używacie normalnie oraz repetytoria na poziomie rozszerzonym. Więcej przeczytacie o tym pomyśle tutaj i tutaj.

Moja lekcja do pobrania:

Zestaw ucznia.

Zestaw nauczyciela.

 

Zdjęcia: www.pixabay.com

Back To Top