Materiały

Matura pisemna na języku zawodowym.

Matura pisemna na języku zawodowym.

Matura pisemna na języku zawodowym jest również możliwa. Kontynuując pomysł z poprzedniego wpisu, który znajdziecie tutaj, chcę Wam dziś pokazać, jak można doskonalić kolejne umiejętności sprawdzane na egzaminie dojrzałości.

Jak to zrobić?

Poćwiczcie z uczniami to, co często jest ich bolączką – pisanie. Młodzież narzeka na formy użytkowe – nie potrafią pisać, nie znają gramatyki, nie rozumieją polecenia, nie mają pomysłu itd. Wystarczy odrobina kreatywności żeby wyczarować polecenie zgodne z aktualnie przerabianym na JOZ materiałem.

Gotowe ćwiczenia

Żeby nieco ułatwić Wam pracę, przygotowałam dla Was dwa gotowe polecenia dedykowane technikom informatykom. Starałam się odtworzyć graficznie formę arkusza maturalnego aby dodać zadaniu powagi. Dzięki temu, ćwiczenia możecie wydrukować i wykorzystać jako pracę domową lub kartkówkę.

Procedura

Osobiście preferuję wykonywanie tego typu zadań wspólnie z uczniami, na lekcji. Przynajmniej za pierwszym razem. Pamiętajcie, aby podkreślić „zawodowy” charakter polecenia i wykorzystać, jak największą liczbę słownictwa branżowego.

Gotowy zestaw

Ćwiczenia możecie pobrać tutaj i tutaj.

Tak, jak poprzednio wykorzystałam czcionkę Comic Sense, o której mówi się, że jest przyjazna dyslektykom ( właśnie sprawdzam tę teorię w praktyce).

Jeśli chcecie być na bieżąco z nowościami, macie sugestie lub prośby, zapraszam do kontaktu mailowego oraz na fan page.

Nie zapomnijcie regularnie odwiedzać bloga.

Życzę owocnej pracy! 🙂

5 thoughts on “Matura pisemna na języku zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top